Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri

Tencereye tereyağını ve sıvıyağını döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanı, sarımsağı ve patatesi ilave ederek kavuruyoruz...
Kişnişli Patates Çorbası Tarifi

Tencereye tereyağını ve sıvıyağını döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanı, sarımsağı ve patatesi ilave ederek kavuruyoruz. Kavurduktan sonra sıcak suyunu ve et suyunu koyarak çorbayı kaynatıyoruz. 
Kişnişli Patates ÇorbasıTarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Patates
1 Soğan
2 Diş Sarımsak
1 Çorba Kaşık Tereyağı
1 Su Bardak Et Suyu
Sıvıyağ
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
1 Kase Yoğurt
1 Yumurta Sarısı
1 Çorba Kaşık Un
Üzeri İçin:
Kişniş

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye tereyağını ve sıvıyağını döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanı, sarımsağı ve patatesi ilave ederek kavuruyoruz. Kavurduktan sonra sıcak suyunu ve et suyunu koyarak çorbayı kaynatıyoruz.

Terbiyesi için, kasenin içerisine yumurta sarısını alıyoruz. Üzerine unu ve yoğurdu dökerek çırpıyoruz. Önce soğuk suyla sonrada sıcak suyla kıvamını açıyoruz.

Çorbayı el blendırı ile eziyoruz. Terbiyeyi karıştırarak tencerenin içerisine ilave diyoruz. Üzerini kişniş yapraklarıyla süsleyerek servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, ramazan yemek tarifleri, çorba tarifleri, kişnişli çorba tarifi, kişniş nedir, kişnişli yemek tarifleri, kişniş çorbası nasıl hazırlanır, pratik çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, patates çorbası tarifi, patatesli yemek tarifleri, patates çorbası nasıl hazırlanır
 
Yemek Sözlüğü: Kadayıf Nedir?
 

Kadayıf; Şeker şerbetiyle pişirilip tatlı yapılmak üzere çeşitli şekillerde dökülmüş hamurdan yapılan, tatlı olarak tüketilen çeşitli biçimlerde üretilen bir hamur çeşididir. Genelde hamurun tel tel akıtılarak bir zeminde fabrikasyon şeklinde üretilmesiyle elde edilir.

Daha çok doğu anadolu ve Erzurum bölgesinde tüketilir. En meşhur kullanımları tel kadayıf, yassı kadayıf, yapılan tatlılar ise kadayıf dolması, burma kadayıf, ekmek kadayıfı, yassı kadayıf biçiminde olanlardır.

Ekmek kadayıfı; Yassı, daire şeklinde olup birbiri üstüne ikisi birlikte ve koyu şerbetle büyük tabakta pişirilerek arasına kaymak konulan cinsi.

Yassı kadayıf; Ufak daire şeklinde olup yumurta ile tavada pişirileni. 


Geri      Ana Sayfa      
#
Kimseyokmu Dernegine Online Bağış
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
sitenizden tarif alamıyoruz hep reklamlar çıkıyo mesala bir çorbanın tarifini almak için tıkladığımda sitenizi reklam kaplıyo bilginize
BAHAR YAVUZ|09 Ağustos 2012 Perşembe Saat : 13:56
2
Full of salient points. Don't stop believing or wrtiing!
XoBQbEwssR|16 Ekim 2012 Salı Saat : 17:43
3
Ceylin'in Annesi diyor ki:Ben de evimin kadınını kebiattym, kocamın kadının,mutfağımın hamaratını Altı aylık bir bebek annesiyim, e7ok zor bir hamileliği tamamen yatarak gee7irdikten sonra 9 ay iş yapmayıp, doğumdan sonra 2 yada ancak ayağa kalkabilen biri oalrka yatmaya mı, tembelliğe mi alıştığımdan nedendir bilemediğim bir iş yapamama rehaveti ie7erisindeyim.d6nceden haftada bir kendi kendine buzdolabını bfctfcn df6kfcp he ryerini didik didik temizleyen, vitrinlerin f6rtfclerini sık sık değiştiren, e7ekmeceleri her zaman derdi toplu, gardolabı soyunma odasında he rşeyin hep yerli yeridne olduğu biriyken bu sabha işe gelirken en sevdiğim ince ae7ık kahva pantolonumu bulamayan biri halien df6ndfcm. ne fctfclencekler arasında, ne kirliler arasında ne de soyunma odasına yoktu. ve daha da ciddisi ben nfcfus kağıdımı da kebiattym bu aralar bulamıyorum.ben ne zaman bf6yle dağınık, eşyalarını kaybeden biri hlaine df6nfcştfcm, nerde bu hayatı dfczgfcn, işleri planı, organizasyonu muhteşem, eşini de evini de e7ekip e7eviren hamarat kadın !
wpwGAmzf|16 Kasım 2012 Cuma Saat : 01:47
4
I rlealy wish there were more articles like this on the web.
QUpZpbEYTIFeYuHErz|16 Kasım 2012 Cuma Saat : 10:58
#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker
instela'da paylas